top of page

Деякі батьки навіть не знають, для чого потрібен дефектолог в дитячому садку. А батькам дітей, які мають відхилення в розвитку, довелося тісно стикнутися з наукою дефектологією і познайомитися з фахівцями цієї області.

               Дефектологія - це наука, що поєднує в собі медицину, психологію і педагогіку, про що говорить перелік дефектологічних спеціальностей, яких існує декілька. Вчитель-сурдопедагог, який навчає дітей, що мають проблеми зі слухом - від слабочуючих до повністю глухих. Вчитель-олигофренопедагог, який займається з дітьми з вадами розумового розвитку. Вчитель-тифлопедагог, який працює з дітьми, у яких проблеми з зором.

         

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Дефектолог виконує наступні функції:

 проводить глибоке і всебічне обстеження особливостей розвитку, веде роботу, спрямовану на компенсацію і корекцію недоліків розвитку дітей;
розвиває основні психічні процеси у дітей (сприйняття, увага, пам’ять, мислення);
розвиває навички спілкування і мовленнєву діяльність дітей;
веде консультування батьків
найголовніше завдання дефектолога – це допомогти дитині з особливими потребами (обмеженими можливостями) соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе.

Вчитель– дефектолог (корекційний педагог) планує і здійснює навчальну, виховну, корекційну, компенсаційну, реабілітаційну роботу з дітьми, які мають порушення у розумовому розвитку; забезпечує умови для засвоєння ними відповідних навчальних та компенсаційно-корекційних програм з урахуванням порушень, вікових індивідуальних особливостей дітей, сприяє їх соціальній реабілітації та адаптації, профорієнтації.


                   Основні завдання роботи вчителя-дефектолога:

виправлення чи послаблення порушень психофізичного розвитку дитини;
профілактика ускладнень структури розладу;
створення умов для розвитку дитини з порушеннями інтелекту;
цілісне формування особистості дитини;
навчання батьків прийомів організації ігрової та навчальної діяльності дитини, окремих корекційних прийомів та методів.


Основні напрями корекційної роботи вчителя-дефектолога:

 встановлення емоційного контакту;
сенсорний розвиток;
формування уявлень про оточуючий світ;
розвиток мовлення, комунікативних навичок;
формування навичок орієнтування у просторі;
формування елементарних математичних уявлень ;
корекція пізнавальної діяльності.

             Батьки, пам'ятайте, що більшу частину часу дитина проводить не в дитячому садку, а в родині. Тому лише заняття дефектолога не дадуть такого результату, який можна отримати при тривалій і цілеспрямованій роботі спеціалістів разом з батьками.

bottom of page